Nejčastější dotazy

"Umění vést je umění komunikovat."
Ing. Alois Houdek

Nejčastější dotazy

 

Jedná se o čtyřleté gymnázium?

Ano, jde o čtyřleté všeobecné gymnázium, které je unikátní možností výběru odborného zaměření od 3. ročníku prostřednictvím volitelných seminářů.

Výuka jazyků je dělená podle úrovně?

Výuka anglického jazyka probíhá ve skupinách podle dosažené úrovně na základní škole. Druhý cizí jazyk vyučujeme od základu.

Mám možnost se ubytovat?

Spolupracujeme s Domovem mládeže v Ohradní ulici, který je cca 5 min. pěší cesty od školy. Naši studenti jsou tam velice spokojeni.

V kolik začíná výuka?

Výuka začíná v 8 hodin.

Kde je možné se stravovat?

V budově školy funguje restaurace firmy Scolarest, kde je možné se i nasnídat, nasvačit, koupit kávu a zajít na oběd. Oběd ve Scolarestu zahrnuje polévku, nápoj, výběr ze dvou teplých jídel a malý dezert, ovoce nebo salát. Obědy jsou dotované, takže za přívětivou cenu.

Máte tělocvičnu?

Tělocvičnu přímo v budově nemáme, ale využíváme nedaleké tělocvičny Sokola Michle a dalších blízkých sportovních nebo školských zařízení. Rozvrh je tomu přizpůsoben.

Hledáš další informace o studiu? Napiš nám nebo navštiv naši školu osobně i s rodiči…

  • Dotazy nám můžete zasílat prostřednictvím přiloženého formuláře.
  • Schůzku je možné sjednat na tel. 296 330 619 (ZŘŠ).

Těšíme se na vaše dotazy i osobní návštěvu…

Ochrana osobních údajů – dodržujeme nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů, dále jen “GDPR”), zákona 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů a návrhu zákona o zpracování osobních údajů.